Embëlsira
comments 7

Video Receta e Pandispanjës

Këtë ëmbëlsirë mund ta mbushim me krem me lloj lloj shije në mes, mund ta zbukurojmë sipas dëshirës ose thjesht mund ta shijojmë kështu sic është.

Video Receta e Pandispanjës

Prep Time20 mins
Cook Time30 mins
Total Time50 mins
Course: Dessert
Cuisine: Global
Keyword: embelsire
Sasia: 6 persona
Kalori: 240kcal

Video

Përbërësit

 • 75 gr miell
 • 75 gr niseshte patate
 • 150 gr sheqer
 • 6 kokrra vezë
 • pak kripë
 • pak pluhur vanilje

Përgatitja

 • Marrim një enë qelqi ku hedhim vezët me sheqerin e pak kripe. I rrahim fort me rrahësin elektrik, përreth 15 minuta derisa të arrijmë një masë të fryrë në ngjyrë rë verdhë të hapur.
 • Në një enë tjetër përziejmë miellin me niseshtenë dhe vaniljen dhe e hedhim me një sitë mbi vezët. I trazojmë mirë me ngadalë.
 • Marrim një tavë të rrumbullakët, me diametër 24 cm, e lyejmë me gjalp e pak miell e mbi të hedhim masën e përgatitur. E vëmë tavën në furrë të nxehur paraprakisht, 180°C për 35-40 minuta.

Lexo gjithashtu receten për pandispanjë e sherbetosur.

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

7 Comments

 1. Pingback: Torta Mimoza – Ideale për Festen e 8 Marsit | ArtiGatimit.com

 2. Pingback: Torta Make Up - ArtiGatimit.com

 3. Pingback: Sponge cake Recipe - Pan di Spagna | AGRecipes.com

 4. Pingback: Tortë super çokollatë - ArtiGatimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating

Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments