Embëlsira, Receta për Festa
4 komente

Torta Make Up

Përgatitja: 30 min - Pjekja: 30 min - Sasia: 6

E kujt femre nuk do ti pëlqente që për ditëlindje ti dhuronin një kuti me tualete për të bërë makijazh, e për më tepër nëse këto tualete do të ishin të ëmbla. Kjo tortë është bërë pikërisht për ato femra që kanë pasion makijazhin. është një tortë e përgatitur me një pandispanjë e mbushur me krem pastiçier dhe sipër e zbukuruar me brumë sheqeri.

Përbërësit për Torta Make Up


makup-cake-design-food-recipe-blogger-ideas

Përgatitja

Si fillim përgatisim pandispanjën. Shiko përgatitjen e pandispanjës.
Ndërkohë që pandispanja piqet përgatisim kremin pastiçier. (Shiko këtu se si përgatitet kremi pastiçier).

Pasi është ftohur pandispanja dhe kremi,fillojmë me mbledhjen e tortës.
Presim pandispanjën në mes për së gjati. E lagim me një penel me qumështin dhe e mbushim me kremin pastiçier. Sipër vendosim copën tjetër të pandispanjës.
E rregullojmë mirë dhe sipër e lyejmë me krem gjalpi. (Për përgatitjen e kremit të gjalpit).
Vendosim tortën në frigorifer.

Tani fillojmë të përgatisim zbukurimet.
Përgatisim brumin e sheqerit. Shikojmë këtu përgatitjen hap pas hapi.
Ndajmë brumin në topa të vegjël dhe i ngjyrosim sipas dëshirës. Në këtë rast ne e kemi bërë bazën rozë, por mund ta bëni sipas fantazisë. Bëjmë gjithashtu edhe kutinë e tualetit, rimelin, buzëkuqin, manikyrin, penelin. Mund të krijoni ç’ju thotë fantazia juaj.

Pasi i kemi përgatitur të gjitha, marrim tortën nga frigoriferi dhe e zbukurojmë.
Torta është gati për të fikur qirinjtë. Urime!

Ju bëftë mirë!

makup-cake-design-food-recipe-blogger

4 Comments

  1. Vjollca says

    oooouu torta make up shummmm shummm shummm ee bukkker a pe ma shkruni reqeten ??

Shkruani komentin tuaj - Komente