Embëlsira
5 komente

Krem çokollate (krem ganash)

Përgatitja: 30 min - Sasia: 2

Kremi ganash është një lloj kremi me përbërje çokollate e pana, i cili gjen një përdorim të gjerë në pastiçeri. Me të mund të zbukurojmë e mbushim torta të ndryshme, por mund edhe ta shijojmë ashtu siçështë duke i hedhur sipër biskota të shtypura ose lajthi e arra.

Përbërësit për Krem çokollate (krem ganash)


  • 250 ml pana

  • 250 ml gjalpë

  • 250 ml çokollatë të zezë


Video Receta e Krem çokollate

Përgatitja e Krem çokollate

Në një tenxhere hedhim panën dhe gjalpin dhe e vendosim në zjarr. Trazojmë vazhdimisht tenxheren. Duhet ta lemë në zjarr deri sa pana të fillojë të ziejë e më pas e fikim.

Në këtë moment shtojmë çokollatën në copa. E trazojmë mirë derisa të shkrijë komplet çokollata. E lemë të ftohet e më pas e rrahim me rrahësin elektrik derisa të arrijmë një shkumë të fryrë. Kremi është gati dhe mund ta përdorim në ëmbëlsira të ndryshme.

Ju bëftë mirë!

krem-cokollate-Ganache-video-receta-gatimi-shqip-food-recipe-free-torta-embelsira

5 Comments

  1. Pingback: Torte kompjuter me çokollate - ArtiGatimit.com

  2. bjondina says

    kjo embelsir me pelqen shum dhe kjo eshte ebukur per mua

  3. Pingback: Torta Barbie - ArtiGatimit.com

Shkruani komentin tuaj - Komente