Video Receta për Kadaif

Në vijim keni mundësi të ndiqni me video përgatitjen për Kadaif. Ne e kemi përgatitur kadaifin në një mënyrë pak më të veçantë, duke i bërë rolè copat. Kjo mënyrë përgatitje ka një paraqitje më interesante si dhe mbushja qëndron në brendësi dhe pas sherbetosjes. Receta e plotë e Kadaifit.

Video Receta për Kadaif

Prep Time2 hrs
Cook Time3 hrs
Total Time5 hrs
Course: Dessert
Cuisine: Albanian
Keyword: embelsire
Sasia: 12 persona
Kalori: 250kcal

Video

Përbërësit

 • 1 kg kadaif
 • 600 gr arra të qëruara
 • 2 lugë kanellë pluhur
 • 150 gr galetë bukë e thekur e grirë
 • 2 lugë konjak
 • 2 lugë sheqer
 • 250 gr gjalpë i shkrirë

Përbërësit për sherbetin

 • 1.700 gr sheqer
 • 1200 ml ujë
 • pak karafil
 • 1 lugë lëng limoni
 • pak vanilje pluhur sipas dëshirës

Përgatitja

 • Video receta e përgatitjes së kadaifit. Emëlsira shqiptare më e pëdorur për festat e fundvit.

Notes

receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar

Video Receta Kadaif

Receta e plotë e Kadaifit
receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar-tave
receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar-dessert

Ju bëftë mirë nga ArtiGatimit

Receta Kadaif Role

161 Shares
2 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Recipe Rating
You May Also Like

Kek me dy ngjyra

Kek me dy ngjyra lë të kuptosh se duhet të përgatisim dy brumëra të ndryshëm, por në fakt kombinimi i ngjyrave është vetëm në fund. Le të shikojmë së bashku përgatitjen e kësaj ëmbëlsire.

Akullore me pana

Akullore me pana e përgatitur në shtëpi ka shumë avantazhe pozitive. Produktet mund ti zgjedhim cilësorë dhe mund të përgatitet pa shtuar konservantë ose ngjyrues ushqimorë.