Video Receta për Kadaif

Në vijim keni mundësi të ndiqni me video përgatitjen për Kadaif. Ne e kemi përgatitur kadaifin në një mënyrë pak më të veçantë, duke i bërë rolè copat. Kjo mënyrë përgatitje ka një paraqitje më interesante si dhe mbushja qëndron në brendësi dhe pas sherbetosjes. Receta e plotë e Kadaifit.

Video Receta për Kadaif

Prep Time2 hours
Cook Time3 hours
Total Time5 hours
Course: Dessert
Cuisine: Albanian
Keyword: embelsire
Sasia: 12 persona
Kalori: 250kcal

Video

Përbërësit

 • 1 kg kadaif
 • 600 gr arra të qëruara
 • 2 lugë kanellë pluhur
 • 150 gr galetë bukë e thekur e grirë
 • 2 lugë konjak
 • 2 lugë sheqer
 • 250 gr gjalpë i shkrirë

Përbërësit për sherbetin

 • 1.700 gr sheqer
 • 1200 ml ujë
 • pak karafil
 • 1 lugë lëng limoni
 • pak vanilje pluhur sipas dëshirës

Përgatitja

 • Video receta e përgatitjes së kadaifit. Emëlsira shqiptare më e pëdorur për festat e fundvit.

Notes

receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar

Video Receta Kadaif

Receta e plotë e Kadaifit
receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar-tave
receta-kadaif-gatime-shqiptare-tradicionale-viti-ri-gezuar-dessert

Ju bëftë mirë nga ArtiGatimit

Receta Kadaif Role

45 Shares
2 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Mini Croissant me çokollatë

Këto mini croissant janë zgjidhja më ë shpejtë kur duam diçka të ëmbël. Të përgatitur më brumin sfoglia, recetë e ngjashme me brioche me nutella. Për këtë recetë mund të përdoret edhe brumi sfogliat i gatshëm nëse nuk e keni përgatitur më parë, recetën e gjeni tek kategoria recetat bazë.

Mousse me Mjeder – Raspberries

Një recetë me fruta verore e thjeshte dhe ideale për pasditet e nxehta. Gjithsesi thjeshtësisë se recetës ju ftoj ta përgatisni disa orë më përpara, kështu ëmbëlsira ka kohë të mjaftueshme të pushojë ne frigorifer.

Plumcake me çokollatë

Plumcake me çokollatë dhe kos është një recetë e thjeshtë për tu përgatitur duke bërë pak kujdes në pjekje. Aroma dhe shija e kësaj ëmbëlsire është e pa rezistueshme dhe mund të konsumohet në çdo kohë.