Gatime Unike
Komente nga Fb - Shkruaj një koment

Dollma me lakër të bardhë – Receta Gatimi

Përgatitja: 15 min - Pjekja: 35 min - Sasia: 4 Persona

Dollma me lakër është një recete karakteristike e kësaj stine. Lakra është padyshim një perime që duhet të jetë e shtuar në listat tona ushqimore. Në recetën për dollma do të japim një prej gatimeve me lakër.

Përbërësit për Dollma me lakër të bardhë – Receta Gatimi


  • 1 kokë lakër mesatare

  • 100 gr mish të grirë

  • 5 kokrra qepë mesatare

  • 100 gr oriz

  • salcë domate

  • kripë

  • piper

  • majdanoz

Përgatitja e recetës

Pastrojmë lakrën nga fletët e dëmtuara dhe i presim pjesën fundore. Më pas heqim edhe pjesën e fortë. Ndërkohë që pastrojmë lakrën, në zjarr venë një enë me ujë të bollshëm.
Pasi të ketë vluar ujë, i hedhim kripën dhe vendosim lakrën të ziejë me fundin poshtë për gati 5-6 minuta. Më pas e heqim lakrën dhe e kullojmë të ngrohtë. I hapim fletët një e nga një në një tavë ose mbi tavolinën e punës.
Vazhdojmë me përgatitjen e mbushjes për dollma.
Grijmë qepën hollë, e hedhim në tiganë dhe e kaurdisim pak. Më pas në një enë qelqi hedhim mishin e grirë, orizin, salcën, e domates, kripë, piper, majdanoz si dhe qepën e kaurdisur. E punojmë mirë me dorë derisa të bëhet një masë homogjene.

Marrim fletët e lakrës dhe i mbushim me anë të një luge me masën e përgatitur. I mbledhim anët dhe i palosim në formë role duke i shtrënguar pak me dorë (nqs gjethja ka akoma kërcellin e fortë, e shtypim me lugë). Vazhdojmë kështu për të gjithë gjethet e lakrës derisa të mbaroj mbushja.
Dollmat e përgatitura i vendosim në tavë duke i ngjeshur afër njëra tjetrës.

Që të mos hapen gjatë pjekjes u vihet sipër gjethe lakre të hapura. Pastaj hidhen dy gota uji i nxehtë (rreth 200 mL ujë) nga lakra të përzier me salcë domate.
Tavën e futim në furrë të nxehur për gati 35-40 minuta, në temperaturën 200 gradë.

Dollma me lakër shërbehen si pjatë e veçantë e shoqëruar me perime të stinës dhe pse jo djathë dele.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit

Nëse keni pyetje apo foto mbi recetën mund ti publikoni më poshtë tek forma e komenteve.

Receta Gatimi

Shkruani komentin tuaj - Komente