Receta per supa
Shkruaj një koment

Supë me hithra – Receta të shëndetshme

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 20 min - Sasia: 2 Persona

Supe hithra është një ilaç për trupin. Shumë njerëz nuk e dinë se sa e rëndësishme është bima e hithrës për shëndetin .Ajo ndihmon në pastrimin e gjakut dhe përtëritjen e qelizave të gjakut.

Përbërësit për Supë me hithra – Receta të shëndetshme


  • 1 dorë hithra

  • 2 qepë të njoma

  • 1 karotë

  • 1 lugë oriz

  • kopër

  • majdanoz

  • vaj ulliri


Përgatitja e supës

Në fillim lajmë përbërësit dhe i presim imët. Qepët i presim në formë rrethore dhe i kaurdisim në një enë të nxehur me 2 lugë vaj ulliri. Më pas në tenxhere hedhim ujin ,orizin dhe pak kripë. Pasi orizi të ketë bërë gjysmë zierje ne tenxhere do të hedhim karotat dhe hithrat. E lemë të ziejë edhe 7-8 minuta. Në fund hedhim edhe erëzat. Supa shërbehet e ngrohtë dhe me bukë të thekur.

Hithra përdoret në disa mënyra. Sot dhamë recetën e përgatitjes së supe hithra. Nëse abonoheni në njoftimet e faqes, do të merrni receta gatimi të reja me te njëjtët përbërëse. Gjithashtu mund të lexoni edhe recetën pispili me lakra te egra.

Ju bëftë mirë!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente