5 Receta ëmbëlsirash me çokollatë

Këtë përmbledhje recetash me çokollatë do ta adhuroni. Çokollatën e duan të gjithë prandaj këto receta kaq të shijshme do tju ndihmojnë për të gatuar ëmbëlsira te mrekullueshme. Cila recetë është e preferuara juaj? Na jepni përgjigjen në hapësirën e komenteve.

1. Receta per Tortën Super çokollatë

Tortë super çokollatë

E kush nuk e pëlqen çokollatën? Kjo tortë është pikërisht për ata persona që e adhurojnë këtë ëmbëlsi. Kjo tortë është një pandispanjë me çokollatë e mbushur me krem çokollate. Është një tortë shumë e shijshme.
Lexo recetën e plotë

2. Tortë e veçantë me çokollatë

Tortë me çokollatë e spec djegës

Shija e çokollatës kombinon shumë me specin djegës. Provojeni dhe do të jem e sigurt që do të jetë një nga tortat që do të përgatisni shpesh.
Lexo recetën e plotë

3. Cheesecake me çokollatë

Cheesecake me çokollatë e fistik

Cheesecake me çokollatë e fistik është një nga ato ëmbëlsirat që kur i shijon nuk i harron lehtë shijen. Kjo recetë është e ngjashme me atë të Cheesecake Klasik, por këtu shtohen fistik të grirë dhe çokollatë e shkrirë.
Lexo recetën e plotë

4. Receta për bollgur me çokollatë

Bollgur me çokollatë

Një recetë vegane, bollgur me çokollate. Përgatitja e kësaj receta është shume e thjeshte, ideale për okazione speciale dhe te ftuar special. Zgjedhja e çokollatës duhet te jete nga më cilësoret.
Lexo recetën e plotë

5. Receta për Buding me çokollatë

Buding me çokollatë

Budingun mund ta hedhim në një formë të vetme ose mund ta ndajmë në forma të vogla sa për një person.
Lexo recetën e plotë

Kjo ishte lista e veçantë me receta për çokollatë, cila ishte e preferuara juaj?

1 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like