Finger Food me wurstel

Një recetë e shpejtë me sfoliat dhe wurstel. Finger food mund të shërbehet në çdo kohë dhe janë shumë të thjeshtë për tu përgatitur.

Finger Food me wurstel

Prep Time10 minutes
Cook Time15 minutes
Total Time25 minutes
Course: Appetizer
Cuisine: Global
Keyword: antipaste
Sasia: 4 persona
Kalori: 150kcal

Përbërësit

  • 1 flete sfoliat
  • 3 wurstel
  • 4 feta djathi

Përgatitja

  • Recetën pasta sfoliat e gjeni në faqen tonë por fare mirë mund të përdorni edhe një te gatshme.
  • Vendosim mbi tavolinë fletën e brumit sfoliat, mbi të vendosim fetat e djathit, wurstel dhe e rrotullojmë.
  • Sapo brumi bashkohet e presim dhe cilindrin e formuar e ndajmë në disa pjesë. Vazhdojmë kështu dhe me wurstel e tjerë.
  • Pasi i kemi ndarë i vendosim në një tavë ku kemi shtruar një letër kuzhine. Tavën e vendosim në furrë të nxehur në temperaturën 200°C për 15 minuta.

Finger food më wurstel janë gati, i vendosim në pjatë dhe i shërbejmë.

Lexoni recetat për pizza me wurstel ose spaghetti me wurstel

Ju bëftë mirë!

19 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Proshutë dhe pjepër

Proshutë dhe pjepër nuk mund të shikohet si një recetë gatimi sesa një kombinim fantastik. Ëmbëlsia e pjeprit ndërthuret më së miri më shijen e proshutës, një pjatë ideale për ditët e verës.

Kunguj me domate e mocarela

Kjo pjatë e freskët është ideale për një aperitiv me miqtë apo për një antipastë të shijshme. Këto feta kunguj duken si pica të vogla, për vetë faktin që janë me salcë e mocarela sipër. Janë shumë të thjeshta për tu përgatitur, mjafton të pjekësh në zgarë fetat e kungujt e ti hedhësh sipër salcën dhe djathin. Pëlqehen nga e gjithë familja.