Finger Food me wurstel

12 Shares
11
0
1
Një recetë e shpejtë me sfoliat dhe wurstel. Finger food mund të shërbehet në çdo kohë dhe janë shumë të thjeshtë për tu përgatitur.

Finger Food me wurstel

Prep Time10 mins
Cook Time15 mins
Total Time25 mins
Course: Appetizer
Cuisine: Global
Keyword: antipaste
Sasia: 4 persona
Kalori: 150kcal

Përbërësit

  • 1 flete sfoliat
  • 3 wurstel
  • 4 feta djathi

Përgatitja

  • Recetën pasta sfoliat e gjeni në faqen tonë por fare mirë mund të përdorni edhe një te gatshme.
  • Vendosim mbi tavolinë fletën e brumit sfoliat, mbi të vendosim fetat e djathit, wurstel dhe e rrotullojmë.
  • Sapo brumi bashkohet e presim dhe cilindrin e formuar e ndajmë në disa pjesë. Vazhdojmë kështu dhe me wurstel e tjerë.
  • Pasi i kemi ndarë i vendosim në një tavë ku kemi shtruar një letër kuzhine. Tavën e vendosim në furrë të nxehur në temperaturën 200°C për 15 minuta.

Finger food më wurstel janë gati, i vendosim në pjatë dhe i shërbejmë.

Lexoni recetat për pizza me wurstel ose spaghetti me wurstel

Ju bëftë mirë!

12 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Recipe Rating
You May Also Like

Vezë në kulaç

Kjo është një recetë e bukur dhe e shijshme pa diskutim që përgatitet me rastin e Pashkëve dhe jo vetëm. është një tortë e kripur, e mbushur brenda me djathra të ndryshëm e salçiçe. Sipas dëshirës dhe shijeve mund ta mbushim brenda edhe me proshutë, sallam, kunguj të vegjël, etj. Përgatitja nuk është shumë e vështirë, por duhet pak kohë për brumin. Përfundimi i këtij kulaçi ia vlen mundimin e bërë. Të gjithë do të ngelen të kënaqur.