Antipasta (Meze)
2 komente

Antipastë italiane

Kjo pjatancë është një anipastë shumë e thjeshtë për tu përgatitur dhe shumë e mirë në të ngrënë. Jam i sigurt që miqtë tuaj do të ngelen të kënaqur nga një prezantim i tillë.

Përbërësit për Antipastë italiane


  • 150 gr proshutë krudo ( e prerë hollë)

  • 150-200 gr sallam toskan (i prerë hollë)

  • 150 gr djath parmixhan

  • 1 ose 2 djathë mocarela


Përgatitja e Antipastës

Fillojmë të presim në copa të vogla, në formë katrore si djathin parmixhan edhe mocarelën.

Marrim një pjatancë të madhe në formë ovale apo drejtkëndëshi ( atë që kemi në shtëpi), dhe fillojmë të rendisim proshutën dhe sallamin, në mës vendosim copat e djathit. Mund ta shoqëroni me copa buke të thekur.
Një antipastë e shpejtë dhe e shijshme.

Ju bëftë mirë

2 Comments

  1. Aleksander bushi says

    Keto përbërës janë shumë të shijshëm

  2. Aleksander bushi says

    Kjo antipaste ishte shume e mire dhe e thjesht per tu bere

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente