Ushqimet sipas shenjës horoskopit – Peshorja – Akrepi – Shigjetari

37 Shares
36
0
1

Jeni tek shenjat e Peshores – Akrepit – Shigjetarit me listen e ushqimet sipas shenjës horoskopit. Lexoni shenjat e Gaforrja – Luani – Virgjëresha, ose Dashi – Demi – Binjakët.

Peshorja

Peshoret janë adhurues të ushqimit por ajo që u pëlqen më shumë sesa vetë ushqimi, është e gjithë atmosfera e krijuar. Vakti i mesëm është një festë për ta edhe pse ata nuk hanë shumë, preferojnë pjesë të vogla të gjithçkaje – sallatë, meze, pjatë kryesore dhe ëmbëlsirë, e ndjekur nga vera e shkëlqyeshme ose një birrë.

Si të bini nga pesha me dieten Keto?

Njerëzit e lindur në këtë shenjë shpesh janë të varur nga çokollata dhe ëmbëlsirat, dhe ata do të hiqnin dorë më lehtë nga pjata kryesore sesa nga kënaqësia e ëmbël që vjen në fund të vaktit.

Akrepi

Akrepat e duan ushqimin me kalori të lartë dhe shpesh janë të uritur, edhe gjatë natës. Një frigorifer i zbrazët dhe mungesa e erëzave mund t’i bëjë ata të mërziten.

Ata e duan ushqimin pikant edhe pse nuk janë të kujdesshëm gjatë gatimit, ata përsëri janë kuzhinierë të shkëlqyeshëm sepse kanë aftësisë për t’i kombinuar produktet me mjeshtëri. Akrepat nuk e pranojnë se u pëlqen diçka nëse nuk është e përgatitur sipas shijes së tyre.

5 receta gatimi nga kuzhina shqiptare

Shigjetari

Përfaqësuesit e Shigjetarit janë kuriozë, duan të eksperimentojnë rregullisht dhe duan të provojnë gjithçka munden në këtë jetë. Ata e duan ushqimin ekzotik, jo standard dhe pikant. Dieta e tyre shpesh mund të kalojë nga një ekstrem në tjetrin, megjithëse në shumicën e rasteve ata thjesht hanë shumë.

Receta gatimi për ëmbëlsira me mollë

Në një moment ata mund të sillen sikur janë shumë të uritur dhe do të zbrazin pjatat e tyre, ndërsa ndonjëherë ata mund të vdesin nga uria për ditë të tëra, duke harruar të hanë ushqim për shkak të interesave të tjera në përditshmërinë e tyre.

Vazhdojmë me tre shenjat e fundit të horoskopit Bricjapi, Ujori, Peshqit.

37 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

You May Also Like

5 Arsyet pse duhet të hani çdo lloj ushqimi

Në vend që ta kategorizoni ushqimin si "të mirë" apo "të keq" konsumoheni ushqimin në një mënyrë që ju lejon të shijoni gjithçka. Pak tortë me çokollatë nuk do tju bëjë mbipeshë apo jo të shëndetshëm, por teprimi i ushqimit mund të krijojë probleme me kohën