Ushqime të shëndetshme për tu konsumuar në punë

4 Shares
1
0
3

Ju e dini të vërtetën: çdo ushqim që gatuani vetë do të shijojë shumë herë më shumë sesa sallata e gatshme blerë në supermarket që ju do konsumoni në punë. Mos harroni që kështu kurseni edhe më shumë para.

Lexoni këtë artikull për të mësuar ushqime të shëndetshme të përgatitura në shtëpi që rezistojnë deri në orarin e pushimit në punë.

 1. Sanduiç me gjalpë kikiriku, turshi dhe patate
 2. Sallatë me makarona, domate të thata dhe borzilok
 3. Sanduiç me sallam, krem djathi dhe sallatë jeshile
 4. Sallatë me makarona, barbunja dhe fasule
 5. Sallatë e butë me peshk ton dhe lakër të bardhë
 6. Sallatë me qershi, portokall i kuq dhe djathë i bardhë
 7. Sallatë quinoa me domate qershi dhe djathë të bardhë
 8. Sallatë me makarona me djathë dhie & rukola
 9. Sallatë me qiqra, domate të vogla dhe djathë
 10. Sanduiç me fasule të bardha dhe avokado
 11. Sallatë me makarona, brokoli dhe kikirikë
 12. Sallatë me pulë, kajsi dhe bajame

Receta per hamburger me mish pule

4 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like

Domate të thata nën vaj

Duke qenë se jemi në një periudhë kur piqet domatja, do te shikojmë tekniken si ti ruajmë ato të thata nën vaj. Këto domate mund të hapen në dimër për tu shijuar me një pjatë të ngrohte apo sipër bukës të thekur me pak sallam.

Këshilla për ushqimin e fëmijëve të porsalindur

Shumë nga lexueset e faqes tonë na kanë kërkuar receta për fëmijë të vegjël. Po e filloj këtë artikull duke thënë që unë nuk jam mjeke pediatre, por nga eksperienca si nënë dhe me këshillat e pediatrit të familjes u mundova të shkruaj këtë artikull që ti vij sadopak në ndihmë nënave të reja.

Si të gatuajmë Brokoli në mënyra të ndryshme

Si të gatuajmë Brokoli në mënyra të ndryshme gjatë dimrit? Në fakt sa më pak të përpunohet brokoli gjatë gatimit aq më mirë është pasi ruan vlerat ushqimore dhe shijen. Kështu preferohen gatimet klasike të thjeshta për këtë perime dimërore.

Këshilla për një Cheesecake perfekt

Ekziston një metodë për të bërë një cheesecake perfekt - një metodë që përfshin saktësi, kujdes dhe imagjinatë. Përdorimi i këtyre tre faktorëve në të njëjtën kohë siguron se do keni një ëmbëlsirë që ju bën të ndjeheni sikur të keni një pjesë Parajsë.