7 receta gatimi kur jeni me grip

Kur jeni me grip, gjeja e parë që duhet të bëni është të ndryshoni ushqimin. Nuk duhet të jeni preh e ilaçeve sesa disa receta gatimi të shijshme për supa dhe vitamina. Kur jeni sëmurë me grip, ose kur keni temperaturë bëni mirë që të eliminoni alkoolin, ushqimet e thata dhe ato të skuqura.

Receta gatimi për Supa

Për të rritur imunitetin një supë e ngrohtë është ilaçi më i mirë.

Supë me kërpudha

Supë me kërpudha është një recetë e lehtë dhe me vlera ushqimore që duhet të shtojmë në dietën tonë. Ekzistojnë më shumë se 4000 lloje kërpudhash, por vetëm 100 prej tyre janë të ngrënshme.
Lexo recetën e plotë

Supe makarona të bëra në shtëpi

Supe makarona është shumë e pëlqyeshme sidomos kur makaronat janë të bëra në shtëpi. Receta që do të japim ne është një recetë gatimi e veçantë dhe me shumë vlera ushqimore.
Lexo recetën e plotë

Supë me mish lepuri

Supe me mish lepuri e shijshme. Kjo pjatë për supë është shumë e thjeshtë për tu përgatitur. Le të shikojmë sëbashku hapat që nevojiten.
Lexo recetën e plotë

Vitamina C

Lëng Portokalli i freskët

Lëng portokalli i freskët përveç se është freskuese, ofron një seri vetish pozitive për organizmin. Kjo për faktin se përmban shumë vitamina C, mjaftë ë domosdoshme për trupin tonë. Përmirëson sistemin imun deri te reduktim i shenjave të plakjes, si edhe nga parandalimi i kancerit në pastrimin e trupit nga substancat toksike.
Lexo recetën e plotë
leng portokalli

Lëng frutash dhe perimesh të freskëta

Për një organizëm të shëndetshëm, duhet të konsumojmë gjithmonë lëng frutash dhe perimesh të freskëta. Ja ku i keni dy kombinime lëngje shumë të shijshëm dhe me vlera të dobishme për organizmin.
Lexo recetën e plotë

Lëng karrote

E lehtë për t’u përgatitur, e freskët dhe mbi të gjitha mund ta përgatisim gjatë gjithë vitit. Lëng karrote mund të jetë një alternativë shumë më e dobishme për trupin tonë një ngarkese e vërtetë vitaminash.
Lexo recetën e plotë

Lëng i kuq i shëndetshëm

Ky lëng i kuq ka shumë veti të dobishme për trupin tonë. Është edhe një detoksifikues i mirë. Rregullon presionin e gjakut, parandalon infarktin, parandalon aknet dhe ndalon plakjen e lekurës.
Lexo recetën e plotë

Lexo cilat janë ushqimet ideale kur jeni me grip

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like

Këshilla për një Cheesecake perfekt

Ekziston një metodë për të bërë një cheesecake perfekt - një metodë që përfshin saktësi, kujdes dhe imagjinatë. Përdorimi i këtyre tre faktorëve në të njëjtën kohë siguron se do keni një ëmbëlsirë që ju bën të ndjeheni sikur të keni një pjesë Parajsë.