Si të gatuajmë perime në mënyrë perfekte?

52 Shares
52
0
0

Perimet janë jashtëzakonisht të shëndetshme; shumica e tyre mund të hahen të papërpunuara (mund të shërbehen si shoqëruese ose grihen në sallata), kështu që ato mund të gatuhen pothuajse me çdo mënyrë. Por duhet thënë se për disa perime, gatimi është i domosdoshëm për t’i bërë ato të ngrënshme.

Si të gatuajmë perime – Ruajtja e perimeve

Shumica e perimeve janë rritur dhe korrur në mjedis natyror ku mund të ekspozohen ndaj baktereve nga toka ose uji.

  • Mundohuni ti mbani larg të ftohtit ushqimet e papërpunuara, mos i vendosni në frigorifer me temperaturë të ulët sepse iu thahen lëngjet . Sigurisht nuk është e nevojshme që perimet të ruhen në frigorifer për një kohë të gjatë dhe në temperaturë të ulët, megjithatë temperatura normale në frigorifer mund të ndihmojnë në ruajtjen e vlerës së tyre ushqyese duke mos lejuar kalbëzimin e tyre.
  • Gjithmonë lani perimet para se ti konsumoni, përpiquni ti fërkoni me ujë të rrjedhshëm para ngrënies apo përdorimit për gatim. Larja ose qërimi i perimeve nuk është vetëm një mbrojtje ndaj mbetjeve të pesticideve; por është praktikë për sigurinë e ushqimit që ju do konsumoni.
  • Mos harroni të pastroni dërrasat dhe thikat, jo vetëm pasi të keni mbaruar por edhe gjatë përdorimit të tyre në gatim.

Krepa me perime

Këto krepa me perime janë vërtet te veçante, si nga mënyra e përgatitjes por edhe nga përbërësit. Ideal për të provuar diçka ndryshe, gjithashtu ne faqen tonë mund të gjeni recetën për krepa baze apo krepa me nutella.
Lexo recetën e plotë

Couscous me perime

Couscous me perime është një pjatë e njohur mesdhetare, me origjinë nga Afrika e Veriut. Kjo është një recetë e lehtë dhe e shijshme.
Lexo recetën e plotë

Për sa kohë këshillohet të gatuhen perimet?

  • Kjo varet nga shija personale, por duhet të dini se sa më gjatë t’i gatuani ato, aq më shumë lëndë ushqyese do të humbasin. Në ditët e sotme shumica e njerëzve preferojnë ti gatuajnë perime lehtë, duke i lënë ato me ngjyra të ndezura.
  • Kontrolloni nëse perimet janë gatuar mjaftueshëm duke i shpuar me thikë ose duke i shijuar ato. Kullojeni perimet dhe shërbejini menjëherë.
  • Nëse doni t’i shërbeni më vonë, vendosini ato në ujë të ftohtë që të mos gatuhen më shumë, më vonë i vendosni përsëri për pak minuta në ujë të valë dhe ato do të jenë gati për t’u shërbyer.

Karota në avull me vaj aromatizues

Perimet nuk duhet të mungojnë në tavolinë dhe mbi të gjitha karotat. Mënyrat që mund të përgatiten janë të shumta. Karota në avull është një recetë e thjeshtë dhe me shume vlera.
Lexo recetën e plotë

Patate në furrë

Patate në furrë është një pjatë që mbase nuk ka nevojë për recetë sesa disa këshilla për ti përgatitur në mënyrë të përsosur. Lexoni çfarë kemi përgatitur për këtë garniturë që nuk mungon asnjëherë në tavolinë.
Lexo recetën e plotë

Lexo cilat janë përfitimet e kërpurdhave

52 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like

Sallatë greke

Ka shumë versione për të përgatitur sallatë greke. Ajo mund të përgatitet me mish pule, me qiqra apo edhe me kos të bardhë. Ju këshillojmë ta provoni edhe me karkaleca deti.

Receta Tarator me kastravecë

Tarator mund të përdoret si salcë por edhe për të shoqëruar pjata të ndryshme me mish apo perime. Një recetë shumë thjeshtë dhe e shpejtë në përgatitje.

Sallatë jeshile me ullinj dhe djathë

Një sallatë jeshile me ullinj dhe djathë e përgatitur në fare pak minuta, jo vetëm për të shijuar diçka të lehtë por kjo sallatë është ideale edhe për të shoqëruar pjata të ndryshme

Perime në Avull

Perimet bëjnë shumë mirë për shëndetin tonë, sepse përmbajnë vitamina nga më të ndryshmet. Duhet ti konsumojmë sa më shumë gjatë vakteve. Perimet, në çfarë do lloj mënyre i gatuajmë, nuk duhen të jenë shumë të ziera sepse humbasin të gjitha vlerat ushqyese. Zierja në tenxhere me avull është mënyra më e mirë e më e shëndetshme për të gatuar perimet dhe jo vetëm. Në këtë mënyrë perimet nuk janë në kontakt me ujin dhe ruajnë të gjitha vlerat ushqyese.

Kunguj me domate e mocarela

Kjo pjatë e freskët është ideale për një aperitiv me miqtë apo për një antipastë të shijshme. Këto feta kunguj duken si pica të vogla, për vetë faktin që janë me salcë e mocarela sipër. Janë shumë të thjeshta për tu përgatitur, mjafton të pjekësh në zgarë fetat e kungujt e ti hedhësh sipër salcën dhe djathin. Pëlqehen nga e gjithë familja.